Основою процедури коронарного стентування є проведення балонного катетера відповідного діаметру в звужену ділянку судини під контролем рентгеноскопії і подальше його розширення. При цьому відбувається «розчавлювання» атеросклеротичної бляшки і збільшення просвіту артерії серця.
При коронарному стентуванню використовується спеціальний балонний катетер з надягнутим на нього стентів, який проводиться до місця виявлення звуження коронарної артерії.
Стент являє трубочку з металевих сплавів з безліччю осередків складної конфігурації. При роздуванні балона стент розширюється в діаметрі і щільно втискається в стінку артерії, збільшуючи просвіт звуженої судини. Встановлений в місці стенозу, стент є механічною перешкодою для подальшого звуження просвіту артерії і усуває симптоми ІХС. Сучасні стенти покриті полімером, що виділяють лікарську речовину, яке забезпечує безпечне і повноцінне приживлення конструкції.
Залежно від довжини стенозу може знадобитися один або кілька стентів.
Балон може роздуватися кілька разів для повної впевненості в правильному встановленні стента. Потім балон здувається і видаляється. Стент залишається в місці стенозу постійно.
Процедура проходить близько години. Після маніпуляції для профілактики кровотечі від місця проколу артерії рекомендується дотримуватися постільного режиму (на кілька годин або до ранку наступного дня).
Більшість пацієнтів може бути виписано через добу після стентування.
Після виписки необхідно точно дотримуватися всіх рекомендацій лікаря, приймати всі вписані Вам медикаменти та спостерігатися у Вашого кардіолога.
Яке лікування необхідно після стентування коронарних артерій?
З метою профілактики утворення тромбів в судинах і порожнинах серця обов'язковим є прийом таких препаратів:
- Аспірин - невизначено тривалий термін.
- Клопідогрель (плавікс, плавогрел, клопілет) - не менше трьох місяців (переважно - 9-12 місяців).
- У разі якщо, незважаючи на дотримуються обмеження в дієті, рівень холестерину в крові залишається високим (ліпопротеїни низької щільності> 2,6 ммоль / л), Вам слід приймати препарати, що знижують рівень холестерину в крові - статини. При наявності атеросклеротичного ураження кількох коронарних артерій, цукрового діабету, нестабільного перебігу стенокардії, інфаркту міокарда в анамнезі - прийом статинів обов'язковий, незалежно від рівня холестерину в крові.
- Збереження нападів стенокардії або ознак ішемії на ЕКГ, наявність перенесеного інфаркту міокарда, артеріальної гіпертензії, порушень серцевого ритму є підставою для прийому бета-блокаторів (наприклад, метопролол, карведилол, бісопролол та інші).
- Для нормалізації артеріального тиску і / або при наявності ознак серцевої недостатності можна використовувати інгібітори.