ЛІКАР-ХІРУРГ
АНДРІЙ БАСАЦЬКИЙ

Коронарографія

Коронарографія - це рентгеноконтрастний метод дослідження, який дозволяє точно визначити місце, характер і ступінь звуження коронарних артерій. Коронарографія була впроваджених в 60-ті роки минулого століття і за 50 років застосування зарекомендувала себе надійною, ефективною і безпечною методикою.
Отримана при коронарографії інформація необхідна для вибору найбільш оптимального методу лікування ішемічної хвороби серця - коронарного стентування, операції аорто-коронарне шунтування або медикаментозного лікування.
Як роблять коронарографію?
Коронарографія - один з найефективніших способів дослідження судин серця. Виконується коронарографія в спеціалізованій операційній під контролем рентгенівських променів.

Метод надійний, безпечний і добре переноситься хворими.

Дослідження проводять під місцевим знеболюючим. Процедура не передбачає загального наркозу. Лікар-хірург виконує прокол променевої артерії (артерії передпліччя), через який проводить тонкий катетер до серця. Через катетер вводиться контрастна речовина, що заповнює судини серця і дозволяє оцінити їх стан на спеціальному обладнанні.Пацієнт перебуває в свідомості і повинен бути готовий на прохання лікаря порухатися, зробити глибокий вдих або затримати дихання для поліпшення якості зображення.

Після виконання коронарографії, в залежності від отриманих результатів, лікар може відразу ж провести стентування для відновлення просвіту коронарної артерії і забезпечення адекватного кровотоку.

Тривалість процедури, якщо проводиться тільки коронарографія, становить зазвичай близько 20-40 хвилин. Після закінчення ангіографії пацієнт повертається в палату і через 2 години може без обмежень ходити в межах лікувального закладу (дотримання постільного режиму не потрібно). У другій половині дня пацієнт може повернутися додому. На наступний день практично немає ніяких обмежень в звичайному розпорядку дня.
  • Показання
    Ішемічна хвороба серця, стенокардія, перенесений інфаркт міокарда, гострий інфаркт міокарда.
  • Вікові обмеження
    Відсутні.
  • Тривалість
    30-40 хв.
  • Знеболювання
    Місцева анестезія.
  • Терміни перебування в стаціонарі
    Процедура амбулаторна (не потребує госпіталізації).
Записатися на консультацію
Після того як ви заповните і відправите вашу заявку, ми зв'яжемося з вами для уточнення всіх деталей.

Україна, м Київ, вул. Верхня, 5
Державна наукова установа «Науково-практичний центр профілактичної та клінічної медицини» Державного управління справами. Хірургічний центр. 2-й поверх. Кабінет 460.


+38 050 606 89 90, basatskyy@gmail.com
Made on
Tilda